Plastik Enjeksiyon Kalıpları

Kalıp İmalatları
  • Sipariş Tarihi:
    12.11.2020
  • Teslim Tarihi:
    12.12.2020
  • Müşteri:
    Halil İbrahim Direktör

Kalıp imalatı ve tasarımı ile birlikte plastik enjeksiyon makinalarının kullanım bilgisi de önemli bir kıstastır. Makina kullanımındaki parametreler; malzeme sıcaklığı, enjeksiyon basıncı, hızı, ütüleme süresi ve itici özellikleridir. Bu parametrelerin kullanım bilinci ile tasarlanmış enjeksiyon kalıbı üretimin sorunsuz olmasına olanak sağlayacaktır.

Bünyemizde bulunan plastik enjeksiyon makinaları sayesinde sözü edilen parametrelerin bilincinde ve deneyimlenmiş hatalardan kaynaklı, sorunun nerelerde çıkacağı konusunda 30 yıllık tecrübeli kadromuz sayesinde üretilen plastik enjeksiyon kalıpları için sorunsuz çalışma garantisi firmamız tarafından verilmektedir.

Modüler hesap ve akış şemaları üzerinden tasarımı yapılan kalıplar düşük maliyetli ve yüksek parça basımı konusunda iddialıdır. Solidworks ortamında tasarımı yapılan kalıplar solidworks plastics programı ile analizleri yapıldıktan sonra imalat aşamasından önce tasarım ve işlev açısından optimize edimiş olup üretim sonrası farkedilecek hatalar öngörülmüş olunur. Bu da müşterinin teslim zamanı yönünden mağduriyet yaşamamasını sağlayıp en kısa sürede teslimat gerçekleştirmemize olanak sunmaktadır. Kalıp tasarımının ciddi önem kazandığı bu sektörde ayrıca kalıp imalatında kullanılan metal özellikleri de bir o kadar önemlidir ve göz ardı edilmemelidir. Grup HS olarak kullanılan materyal seçimi konusunda adet e bağlı olarak optimizasyon uygulanmakta ve kalıp fiyatları materyalin kalitesiyle doğru orantılı olarak değişiklik göstermektedir.

Kalıbın tüm aksamları, kapsamlı talaşlı imalat bünyemizde firmamız tarafından yapılmakta ve denenmektedir.

tr_TRTurkish